День філолога
25.05.2020г.

25 травня відзначається День філолога. Любов до слова, а саме такий сенс в перекладі з давньо-грецької означає поняття філологія, стало хорошим фундаментом для багатьох українців.

Лінгвісти і літературознавці, вчителі та викладачі в галузі літератури і мови, бібліотекарі та перекладачі й усі, хто пов’язав свою освіту і професійну діяльність з філологією — це надзвичайний колір будь-якої нації. Вони щодня стоять на варті наших культурних і духовних цінностей.

Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

«Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!» (Т. Шевченко).

«Мова — це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова — це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова — це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу.» (О.Гончар)

Щиро вітаємо філогів ті філологинь з професійним святом!

Бажаємо міцного здоров’я, благополуччя, нехай оточуючі вражають милозвучністю своєї мови, успіхів та натхнення!