Мирна школа
26.08.2020г.

Ми-підлітки, і вчимося підтримувати комунікацію на вищому рівні. При таких умовах, нажаль, конфлікти є неминучими. Та є такі люди, що допомагають у вирішуванні конфліктів — це медіатори.

В нашій Одеській спеціалізованій школі № 111 Одеської міської ради Одеської області тепер є команда медіаторів яка складається з учнів — «агентів змін» та вчителів-лідерів.

Команда з’явилась завдяки участі школи у Експерименті всеукраїнського рівня: «Формування гуманістичних відносин між учасниками освітнього процесу шляхом упровадження моделі «Мирна школа».

Ідея вирішення конфліктів мирним шляхом була багатообіцяючою і перспективною. У нас з’явилося бажання зробити свою школу, своє місто і навіть всю нашу країну кращою. Проте нам потрібно було багато чому навчитися.

Здобуваючи навички справжнього медіатора ми почали краще розуміти навколишній світ і дивитися на речі з іншого боку. Нам вже дуже кортіло застосувати знання на практиці. Почавши активно діяти, ми зрозуміли, що нам потрібно місце для спілкування, проведення нарад медіаторів та підготовки до проведення медіацій, підготовки до класних годин та тренінгів.

Директор школи Чубенко І.В. підтримала нашу ініціативу. У нас з’явилось НАШЕ місце. Силами працівників школи кабінет було відремонтовано. За участі ГО “Інститут миру і порозуміння”, яка є координатором проекту ми отримали необхідні меблі та канцтовари.

Тут будуть реалізовані найкращі підліткові ідеї та активності, тут кожен з нас: учні- та вчителі- медіатори, соціально активні підлітки, які до нас долучаються — відчувають свою важливість та мають змогу розвиватися. І це лише перші кроки на шляху наших досягнень!

Нам цікаво йти далі і відкривати щось нове. Ми ще не дійшли до своєї цілі, проте упевнено крокуємо вперед. У проекта «Мирна школа» велике майбутнє, ми у це віримо. Звісно, роботи ще чимало, проте без неї неможливі й успіхи.

З повагою, команда учнів-медіаторів СШ № 111.